SSD ماشکین Helix ، در قالب کارتM.2 به تولید انبوه می رسد.

۱۳۹۶-۰۳-۲۵

SSD ماشکین Helix ، در قالب کارتM.2 به تولید انبوه می رسد.

ماشکین یکی از برترین تولید کنندگان حافظه SSD است . به تازگی این کمپانی از درایو های جدید Helix خود پرده برداری کرد. در این SSDها از فلش ۳D MLC و کنترلر سیلیکون موشن SM2260 استفاده شده و سرعت بسیار بالایی دارند.

اخیرا سعی بر آن بوده است که بیشتر درایو های طراحی شده بر پایه پورت های M.2 باشد که  سرعت خواندن ترتیبی حداکثر ۲.۵ گیگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن ترتیبی حداکثر ۱.۱ گیگابایت بر ثانیه دارد و این سرعت بسیار بالا با پورت های  SATA III که پهنای باند آن ۶۲۵ مگابایت بر ثانیه است به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. ماشکین از کش اضافی که به صورت فلش‌های SLC است در این محصولات استفاده کرده تا عملکرد آنها را بیش از پیش بهینه کند.

ظرفیت های درایوهای جدید Helix‌ از کمپانی ماشکین ، بین ۲۵۰ گیگابایت تا ۲ ترابایت است.  کلاس ابعادی کارت M.2 نیز ۲۲۸۰ است و از ۴ مسیر PCIe 3.0 برای ارتباط با سخت‌افزار استفاده می‌شود. پروتکل NVMe نیز برای سرعت هر چه بیشتر تبادل داده، پشتیبانی شده است.

در خواندن و نوشتن تصادفی بسته‌های ۴ کیلوبایتی داده نیز تعداد اعمال ورودی و خروجی حداکثر ۲۸۵ و ۱۸۵ هزار عمل در ثانیه عنوان شده که بیش از توان کنترلر سیلیکون موشن است. شاید ماشکین با همکاری سیلیکون موشن بهینه‌سازی‌هایی در بخش فرمور و کنترلر انجام داده است. ضمانت این محصولات سه ساله است و متوسط فاصله‌ی بین رخ دادن خطا یا همان MTBF، معادل یک میلیون ساعت اعلام شده که نشان‌دهنده‌ی کارکرد عالی و مطمئن محصول است.

ماشکین این درایوها را در مقیاس انبوه تولید می‌کند و به این ترتیب در کنار ADATA تنها تولیدکنندگان درایوهای بسیار سریع با تیراژ بالا است.

 

اخبار, دانستنیها, هارد فلش رم

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.