تعمیر هارد اکسترنال

تعمیر هارد دیسک اکسترنال

 

اگر هارد دیسک اکسترنال شما از آرایه بندی RAID و یا NAS برای بیش از یک هارد دیسک استفاده می کند پیشنهاد می کنیم صفحات بازیابی اطلاعات RAID و یا بازیابی اطلاعات NAS را مشاهده کنید.

هارد دیسک اکسترنال از ابزارهای پر کاربرد ذخیره سازی اطلاعات است که در سالهای اخیر کاربردهای بسیاری پیدا کرده است. از هارد دیسک اکسترنال برای نگهداری تصاویر ، بایگانی عکس دوربین ، موسیقی ، فیلم ، فایلهای آفیس ، فایلهای پرکاربرد تجاری و بازرگانی ، بکاپ های اطلاعاتی سازمان ها ، شرکت ها و اطلاعات شخصی افراد استفاده می شود. هارد دیسک های اکسترنال که اخیرا تولید می شوند دارای ظرفیت های بالایی می باشند. از جمله تهدیداتی که به دلیل پرتابل یا قابل حمل بودن این نوع از هارد دیسک ها می توان به آن اشاره نمود ، پرتاب شدن ، سقوط به داخل آب و مایعات ، آتش سوزی ، سرقت یا گم شدن ، ضربه خوردن و یا تکان خوردن بیش از هارد دیسک اکسترنال می باشد.

کلینیک تخصصی تعمیر هارد اکسترنال لاژورد خدمات تعمیر تخصصی و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال را برای کلیه برند ها و مدل های تولید شده هارد اکسترنال به شما ارائه می دهد. تیم متخصصین تعمیر هارد در هارد کلینیک لاژورد ، با استفاده از تخصص بازیابی اطلاعات و تجارب مطلوب ، تعمیرات هارد اکسترنال شما را بعهده می گیرند و تمامی تلاش خود را برای بازیابی موفقیت آمیز هارد اکسترنال شما انجام خواهند داد.

بررسی هارد اکسترنال برای تعمیر و ریکاوری

بعد از بررسی هارد اکسترنال شما برای تعمیر و بازیابی اطلاعات ، کارشناسان میزان و نوع آسیب هارد را اعلام خواهند کرد و برای پیشبرد سریع فرآیند هزینه این فرآیند نیز به شما اعلام خواهد شد تا با توجه به زمان مورد نیاز و هزینه تقریبی اعلام شده بتوانید درباره انجام و یا عدم انجام فرآیند بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال خود توسط متخصصین هارد کلینیک تصمیم گیری کنید.

تعمیر انواع هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال ، تعمیر هارد اکسترنال سیگیت Seagate ، هارد اکسترنال ای دیتا ADATA ، سیلیکون پاور Silicon Power ، سونی ، ترنسند Transcend ، HGST ، بوفالو Bufallo ، مکستور Maxtor ، هیتاچی Hitachi ، توشیبا Toshiba ، سامسونگ Samsung ، فوجیتسو ، iOmega ، LaCie ، CalDigit  و  Promise

 

تعمیر هارد اکسترنال WD

با وجود اینکه هارد دیسک های WD وسترن دیجیتال از لحاظ سرعت و کیفیت فوق العاده هستند اما مشکلاتی هم دارند که به شرح آنها خواهیم پرداخت :

تعمیر باز نشدن هارد اکسترنال WD

در مواردیکه هارد اکسترنال WD در Device Manager شناسایی می شود اما پارتیشن مورد نظر در My computer یا Disk Management  شناسایی نمیشود که موجب در دسترس نبودن اطلاعات می شود. باز نشدن پارتیشن یا درایو هارد اکسترنال WD بسیار رایج است که هارد دیسک شما روشن می شود و بدون صدای غیر عادی کار میکند ولی درایو شما باز نمی شود که ما با روش ابتکاری خود تعمیر هارد اکسترنال  و یا بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال را به خوبی انجام می دهیم. لطفا توجه کنید که در بعضی از مواقع هارد دیسک شما خراب می شود و شناسایی کامل صورت نمی گیرد که ممکن است شما با پیغام فرمت کردن مواجه شوید اگر اطلاعات تان مهم است از فرمت کردن هارد به امید ریکاوری مجدد خودداری نمایید چون این کار باعث خراب شدن و در بعضی مواقع (پسورد داشتن هارد) باعث از بین رفتن اطلاعات شما می شود.

تعمیر شناسایی نشدن هارد اکسترنال WD

اگر هارد دیسک شما روشن می شود و صدای غیر متعارفی از آن نمی شنوید و در سیستم یا Disk management سیستم یا لپ تاپ شما شناسایی نمی شود نگران نباشید ما این مشکل را نیز به آسانی برطرف می کنیم و تعمیر هارد و یا بازیابی اطلاعات انجام می شود. دستکاری نفرات غیر متخصص می تواند تعمیر هارد اکسترنال را با دشواری های بسیاری روبرو کند و همچنین باعث افزایش هزینه تعمیر هارد اکسترنال می شود.

صدای تق تق هارد اکسترنال WD

اگر هارد دیسک شما روشن می شود و صدای تق تق غیر متعارفی دارد بهترین کار این است که سریعا آنرا از سیستم جدا کنید. توجه کنید که هر چه هارد دیسک شما بیشتر کار کند خرابی بیشتری بوجود خواهد آورد. تعمیر این مشکل عملا مقرون بصرفه نیست اما اگر اطلاعات هارد برایتان مهم است ما با استفاده از تجهیزات تخصصی در کلین روم و با تعویض هد هارد ، اطلاعات شما را بازیابی می کنیم.

تعمیر کند شدن هارد اکسترنال WD

اگر هارد دیسک شما اطلاعات و درایو مورد نظر را با کندی باز می کند و اطلاعات شما را بسیار کند می خواند نگران نباشید ما مشکل هارد دیسک شما را حل می کنیم و هارد دیسک را تقدیمتان می کنیم اما توجه کنید که هنگامی که به این مشکل بر می خورید از تلاش و سعی برای دستیابی و کپی اطلاعات اجتناب کنید چون بعد از مدت کمی هارد دیسک شما دیگر شناسایی نمی شود و مشکلات پیچیده تری بوجود می آید. در ۹۰ درصد از مراجعات ما ، مشتریان اعلام می کنند که هارد اکسترنال وسترن ما کند بوده و بعد از مدت کمی کارکرد دیگر شناسایی نشده است. در اینصورت نیز جای نگرانی نیست ، کارشناسان لاژورد مشکل شما را برطرف می کنند.

تعمیر برد هارد اکسترنال WD

اگر هارد دیسک اکسترنال شما بر اثر نوسان برق دچار مشکل شده که این مشکل اغلب در برد هارد است ما برد هارد شما را تعمیر می کنیم یا اگر این امکان وجود نداشته باشد آن را تعویض می کنیم. در بعضی از مواقع مشاهده می شود که هارد دیسک را به تلویزیون های نسل LED و LCD وصل می کنند و بعد از آن دیگر اطلاعات قابل مشاهده نیست. این مشکل بسیار رایج است اما اگر دستکاری نشود ریکاوری و بازیابی هارد انجام میشود حتی در ۹۰ درصد اگر مشکل فقط همین باشد هارد دیسک شما تعمیر هم می شود و شما می توانید باز هم از هارد اکسترنال خود مانند سابق استفاده کنید.

 

تعمیر هارد اکسترنال سیگیت SEAGATE

حسب تجربه سالهای اخیر هارد های اکسترنال سیگیت نسبت به وسترن دیجیتال از نظر کیفیت و ماندگاری بهتر هستند . اما این هارد ها هم دچار مشکلاتی به شرح زیر می شوند :

 تعمیر عدم شناسایی هارد اکسترنال سیگیت

اگر هارد دیسک اکسترنال سیگیت شما دیتکت یا شناسایی نمی شود و صدای غیر متعارفی ندارد این مشکل به دلیل آسیب سیستم فایل ها و ماژول های هارد دیسک شما است که با اصلاح فرمویر هارد شما آن را تعمیر می کنیم. سیگیت های اکسترنال چند مدل دارند اما رایج ترین مدل های آن مدل های Expensian , Seagate Backup plus است که هر کدام خرابی های خاص خودشان را دارند و رایج ترین مشکلات آنها دیتکت نشدن و شناسایی نشدن هارد است. ما در ریکاوری و تعمیر هارد اکسترنال سیگیت  مدعی آن هستیم که در ایران برترین هستیم و این نتیجه تحقیقات و آموزش های تکنسین های ما در بهترین مراکز آموزش خارج از کشور است.

تعمیر بدسکتور هارد اکسترنال سیگیت

هارد های اکسترنال سیگیت گاهی دچار مشکل بدسکتور می شوند که در صورتی که بدسکتور فیزیکالی نباشد این مشکل حل شده و هارد شما تعمیر خواهد شد. جدیدترین متد بدسکتور گیری و همچنین بازیابی اطلاعات ریکاوری هارد سیگیت که دچار بدسکتور شده است در پائیز ۹۳ توسط تیم لاژورد ابداع شد که هم برای ما و مشتریان بسیار با ارزش بود که نتیجه آن افزایش چشمگیر راندمان بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد اکسترنال  های سیگیت بدسکتور بوده است.

تعمیر برد هارد اکسترنال سیگیت

هارد های اکسترنال سیگیت معمولا متشکل از دو برد است یکی برد هارد و دیگری برد تبدیل usb. عموما بر اثر نوسانات برق برد تبدیل دچار سوختگی یا خرابی می شود که بهترین کار تعویض آن است . در صورتی که برد هارد بسوزد یا خراب شود اگر برد غیر قابل تعمیر باشد آن را تعویض می کنیم. در بعضی مواقع نوسانات برق باعث خرابی در بخش مدیا هارد می شود که در اکثر موارد هد هارد دیسک را دچار مشکل میکند که در این مواقع هارد درایو اکسترنال شما نیاز به جراحی پیدا می کند.

قابل ذکر است که تعمیر هارد اکسترنال برند ها باهم تفاوت می کند و برای هر کدام از برند ها از روش های خاصی استفاده می شود.

 

تعمیر هارد اکسترنال ADATA ، سیلیکون پاور ، ترنسند و بوفالو

هارد اکسترنال ADATA ، سیلیکون پاور ، ترنسند و بوفالو معمولا در دو نوع جیبی و دسکتاپی در بازار موجود است دچار مشکلات خاصی می شود که به اختصار شرح خواهیم داد. نکته قابل توجه این است که این برندها فقط تولید کننده باکس هارد است و از هارد های سیگیت ، توشیبا ، سامسونگ و وسترن در داخل باکس های خود استفاده می کنند. از شایع ترین مشکلات هاردهای اکسترنال ADATA ، سیلیکون پاور ، ترنسند و بوفالو بدسکتوری شدن هارد , خرابی سوختگی برد و مشکلات فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن و تکان خوردن است که هرکدام تکنیک خاصی برای بازیابی اطلاعات هارد یا تعمیر هارد اکسترنال دارد. در مواقع خرابی فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن ما با تنظیمات و تکنیک های خاصی اطلاعات را بازیابی می کنیم در غیر اینصورت اگر خرابی فیزیکالی شدید تر باشد نیاز به جراحی هارد دیسک است که با تعویض هد یا قطعات دیگر اطلاعات را ریکاوری می کنیم. روش بدسکتور گیری و ریکاوری از این هاردهای اکسترنال همانند هارد های دیگر قابل انجام است هر چند اختلاف های ناچیزی بین برند های مختلف است. با این حال نگران اطلاعات و تعمیر هارد خود نباشید ما به سرعت اطلاعات شما را تحویلتان خواهیم داد.

 

توصیه هایی برای مراقبت از هارد اکسترنال

هارد اکسترنال وسیله ای همه کاره و بسیار ساده برای استفاده می باشد ، بنابراین دور از انتظار نیست که همه خانواده ها و یا حتی هر شخص یک هارد اکسترنال برای خود داشته باشند. پس لازم است به توصیه های لاژورد درباره نگهداری از این تجهیزات ذخیره سازی پر کاربرد و بسیار حساس توجه نمائیم تا هارد اکسترنال خود را از آسیب ها و خطرات تهدید کننده دور نگاه داریم. در زیر توصیه هایی در خصوص مراقبت از هارد اکسترنال آورده ایم:

  1. همیشه به یاد داشته باشید که از کل اطلاعات مهمی که بر روی هارد اکسترنال و برای همراه بودن آن دارید ، یک نسخه بکاپ داشته باشید. هارد اکسترنال را هیچگاه بعنوان هارد دیسک اصلی و تک نسخه بکار نگیرید و با خود بهمراه نداشته باشید.
  2. همیشه از اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک اکسترنال خود بکاپ تهیه کنید و هیچگاه آنرا بعنوان هارد تک نسخه اصلی استفاده نکنید. بعلت اهمیت فوق العاده این موضوع بود که آنرا دوباره ذکر کردیم!
  3. اگر از هارد اکسترنال خود صدای ضربه زدن ، تق تق ، صدای وزوز ، صدای کلیک کردن و برخورد قطعه ای با قطعه ای دیگر شنیدید ، بلافاصله هارد دیسک خود را خاموش و کابل آنرا جدا کنید و هیچوقت اقدام به باز کردن درپوش بالای هارد دیسک خود بدون داشتن تجهیزاتی از قبیل کلین روم کلاس ۱۰۰ و همچنین بدون برخورداری از تخصص لازم در امر جراحی هارد دیسک ننمائید و اگر اطلاعاتتان و سلامت هارد دیسک برایتان مهم است آنرا به کارشناسان مراکز تخصصی هارد بسپارید.

برآورد مشکلات هارد دیسک اکسترنال شما و ارائه مشاوره جهت بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال در لاژورد کاملا رایگان است.

 

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.
ضمن تشکر از بازدید شما ، به دلیل تغییرات در فعالیتهای مجموعه تا اطلاع ثانوی از پذیرش معذوریم. لطفا در صورت ضرورت پیام خود را از طریق تلگرام برای ما ارسال نمائید و با کمی صبوری منتظر پاسخ باشید. با سپاس ارسال پیام در تلگرام