اخیرا از Barracuda Pro هارددیسک ۱۰ ترابایتی سیگیت پرده برداری شد!

۱۳۹۵-۰۸-۲۵

اخیرا از Barracuda Pro هارددیسک ۱۰ ترابایتی سیگیت پرده برداری شد!


Barracuda Pro هارددیسک ۱۰ ترابایتی سیگیت رونمایی شد.

ظاهرا سیگیت صدای مردم دنیا در مورد نیاز به ظرفیت بیشتر برای ذخیره سازی را شنید و Barracuda Pro هارددیسک ۱۰ ترابایتی خود را بدین منظور روانه بازار کرد.

محصول جدید کمپانی Seagate  که Barracuda Pro نام دارد، به ادعای خود سیگیت یک هارد معمولی نیست و با ۲۵۶ مگابایت کش نهانی که برای آن در نظر گرفته است، سرعت عمل بیشتری به آن بخشیده است. سرعت چرخش هارددیسک در این محصول ۷۰۰۰ دور در دقیقه است که به مراتب بالاتر و سریعتر از هارد های ۵۴۰۰ دوریِ ارزان قیمت در بازار است.

Barracuda Pro هارددیسک 10 ترابایتی سیگیت

Barracuda Pro هارددیسک ۱۰ ترابایتی سیگیت

نرخ انتقال پایدار این هارد درایو برابر با ۲۲۰ مگابایت بر ثانیه اعلام شده که با در نظر داشتن محصولات مشابه می توان آن را فوق العاده خواند. البته در عصر حاضر و با وجود حافظه های SSD با سرعت خواندن خارق العاده ۱.۵ گیگابایت بر ثانیه، شاید استفاده از عبارت «عملکرد فوق العاده» برای یک هارد مکانیکی کمی اغراق آمیز باشد؛ اما اگر همه موارد را در کنار هم قرار دهیم ، هارد ۳.۵ اینچی Barracuda Pro نسبت به هاردهای مشابه موجود در بازار بینظیر است.

از تکنولوژی Conventional Magnetic Recording یا ضبط مغناطیسی متعارف بهره می برد و در آن از پر کردن با گار هلیوم و مهر و موم کردن هارد یا فناوری مغناطیسی خبری نیست. مقامات مسئول در Barracuda Pro اعلام کرده اند که این هارد ۱۰ ترابایتی ، برپاپه ی طراحی هفت صفحه ای ساخته شده است که در یک نگاه عامیانه این حرفه به معنای ایجاد هفت دیسک گردان و مصرف برق بالاتر است؛ اما کمپانی سازنده مدعی شده است که برخلاف تکنولوژی ساخت Barracuda Pro ، این هارددیسک ، یکی از کم مصرفترین هاردهای موجود در بازار است.

براساس اعلام این شرکت، هارد جدید تنها ۶.۸ وات برق را در طول فعالیت خود برای پیدا کردن اطلاعات و ۴.۵ وات را در زمان آیدل بودن (بدون فعالیت) مصرف می کند و به همین خاطر می توان گفت که طبق استانداردهای تعریف شده به حق یکی از کم مصرف ترین هاردهاست.  HGST (تکنولوژی های جهانی ذخیره سازی هیتاچی) که از شرکت های تابعه وسترن دیجیتال است اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی، یک هارد ۱۰ ترابایتی پر شده از هلیوم را به بازار عرضه کرد و چندی بعد، یعنی در ماه ژانویه، سیگیت نیز محصولی مشابه به آن را معرفی نمود. اما ابزار ذخیره سازی تازه سیگیت با نام  Barracuda Pro طبق اعلام شرکت سازنده ۵۳۴.۹۹ دلار قیمت دارد که تا حدودی از انواع سازمانی مشابه این کمپانی و دیگر کمپانی ها ارزان تر است.

 Barracuda Pro مانند هارد درایوهای سازمانی با ۵ سال ضمانت عرضه می شود.

تکنولوژی, دانستنیها, مقالات, هارد فلش رم

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.