وردپرس چیست

۱۳۹۴-۱۰-۲۲

وردپرس چیست

وردپرس چیست

ورد پرس WordPress نام یک سیستم مدیریت محتوای CMS قدرتمند می باشد که رایگان و متن باز Open Source می باشد. وردپرس به شما کمک می کند تا به سرعت و سهولت یک وب سایت – وبلاگ – گالری – پادکست – کتابخانه موسیقی و فیلم و هر آنچه بدان نیاز دارید را بسازید. وردپرس توسط زبان برنامه نویسی پر طرفدار پی اچ پی PHP و پایگاه داده یا دیتابیس مای اس کیو ال MySql بنا نهاده شده است.

اهداف اصلی توسعه دهندگان وردپرس ، سهولت کاربری و رعایت همه جانبه استانداردهای جهانی وب می باشد. بهمین دلیل ممکن است وردپرس با سایر CMS ها از جمله جوملا ، دروپال و نیوک تفاوتهایی را داشته باشد. بهمین منظور توسعه دهندگان وردپرس با کدنویسی بسیار دقیق و جامع و همچنین با در اختیار گذاشتن امکانات فراوان و API این قابلیت را برای توسعه دهندگان فراهم آورده اند که به آسانی امکانات وردپرس را توسعه دهند.

وردپرس در ادامه راه پروژه موفق b2 می باشد که در سال ۲۰۰۳ آغاز شد و نامگذاری وردپرس توسط Christine Selleck از دوستان Matt Mullenweg ( توسعه دهنده و بنیانگذار وردپرس ) پیشنهاد گردید که از آن روز تاکنون همواره مسیر موفقیت و پیشرفت را طی نموده و یکی از مشهورترین و پرکاربردترین نرم افزارهای ساخت وبلاگ و وب سایت شده است.

انعطاف پذیری وردپرس

وردپرس ، از انعطاف پذیر ترین سیستم های مدیریت محتوای تحت وب در جهان می باشد که هر شخصی با کمترین میزان آشنایی با طراحی سایت می تواند وردپرس را برای کاربری دلخواه وب سایت خود راه اندازی و سفارشی کند. امکانات گسترده وردپرس کلیه طراحان و توسعه دهندگان وب سایت را مجهز نموده تا هرگونه که نیاز دارند وب سایت خود را با وردپرس آماده کنند و از آن نهایت بهره را ببرند.

سئوی وردپرس – WordPress SEO

وردپرس به گونه ای طراحی و ساخته شده است که با رعایت استانداردهای وب از امتیاز بالایی در موتورهای جستجوگر برخوردار می باشد و از آنجایی که سئو و یا بهینه سازی وب سایت SEO – Search Engine Optimization از مهمترین بخش های تخصصی وب سایت می باشد این نکته در وردپرس بسیار حائز اهمیت است و کسانی که افزایش بازدید وب سایت وردپرس شان مهم است می بایست از افراد متخصص در امر سئو نهایت استفاده را برده و طراحی و تکمیل وردپرس خویش را به ایشان سپرده تا با انجام تکنیک ها و تنظیم استانداردهای سئو بیشترین امتیاز را برای وب سایت شما به ارمغان بیاورند.

تنوع قالب وردپرس

یکی از نکاتی که برای استفاده کنندگان سیستم های مدیریت محتوا بسیار اهمیت دارد ، ترکیب ظاهری وب سایت می باشد که تحت عناوین قالب ، پوسته ، تمپلیت Template و تم Theme از آن یاد می شود. ورد پرس به دلیل ساختار مناسب و استاندارد این آزادی را در اختیار توسعه دهندگان و طراحان گرافیک وب می گذارد تا بتوانند پوسته های حرفه ای و بسیار زیبا و متنوع را برای استفاده کاربران فراهم سازند و کاربران نیز به سهولت بتوانند با نصب قالب دلخواه ، ظاهر وب سایت وردپرس خویش را آنگونه که پسندیده است ، آراسته نمایند.

وردپرس یا جوملا ؟

یک از مباحث داغ و پر طرفدار بین کاربران و توسعه دهندگان وب ” وردپرس یا جوملا ؟ ” می باشد و طرفداران هر کدام سعی در بهتر نشان دادن سیستم محبوب خود دارند؛ اینگونه سوالات ما را یاد طرفداران ویندوز و لینوکس می اندازد و همیشه اینگونه مباحث دچار اشکال می باشد چون هر سیستمی با کاربرد خاص خودش شکل گرفته و توسعه داده شده است و با توجه به جهانی شدن وب و نرم افزارهای مدیریت محتوای تحت وب هر کدام به قصد برتر بودن سعی در افزایش نقط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف خود دارند که این امر موجب توازن نسبی هر دو سیستم وردپرس و جوملا و به تبع آن مقایسات دیگر خواهد شد.

آموزش, آموزش وردپرس, دانستنیها ,

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.