HGST هارددیسک ۱۰ ترابایتی Ultrastar He10 را با حجم جدید معرفی کرد.

۱۳۹۵-۰۸-۰۱

HGST هارددیسک ۱۰ ترابایتی Ultrastar He10 را با حجم جدید معرفی کرد.


هارددیسک ۱۰ ترابایتی Ultrastar He10 را بهتر بشناسید!

HGST اولین تولی کننده هارددیسک است که اقدام به تولید یک هارد ۱۰ ترابایتی اقدام نموده است. هارددیسک Ultrastar He10 ، استاندارد PMR (Perpendicular Magnetic Recording) را با هم در پلتفرم هلیومی HGST فراهم آورده است که در آن هوای داخل هارددیسک را با هلیوم جایگزین می کند.

HGST پس از انتشار H6 که اولین هارددیسک هلیومی بود، به عنوان پایه گذار جنبش هلیومی شناخته می شود. هلیوم، لرزش و تکان های هد را که ناشی از هوای داخل هارددیسک است را کاهش می دهد. محیط پایدار داخلی هارد دیسک به HGST این امکان را می دهد که بتواند تا ۷ پلاتر را در یک هارددیسک قرار دهد و بتواند برای آینده و تولید هارد هایی با دما و مصرف برق کمتر برنامه ریزی کند. این ساختار جدید هارد در Ultrastar He10 این امکان را فراهم میکند که مصرف برق هارددیسک نسبت به ورژن دارای هوای خود در مدل ۸ ترابایتی، ۴۳ درصد مصرف برق کمتری داشته باشد و ۲۵ درصد فضای بیشتری را نیز فراهم نماید.

HGST، هارددیسک ۱۰ ترابایتی Ultrastar He10 خود را  برای جلوگیری از آلوده شدن هارد توسط فضای بیرون، مهر و موم می کند. HDD هایی که بر پایه تکنولوژی هوا کار می کنند، نیازمند سوراخ های تنفسی هستند که گاهی اوقات به صورت درستی در اطراف هارد قرار نگرفته اند و در صورت افزایش آلودگی و رطوبت هوای آزاد اطراف دیتاسنترها، آن را به هارد منتقل می کنند. ماهیت مهر و موم شده ی هاردهای هلیومی و کاهش لرزش آنها، علت دستیابی به امتیاز ۲/۵ میلیون ساعت MTBF است که نشان دهنده افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سایر هارد های موجود در بازار است.

هارددیسک هلیومی 10 ترابایتی HGST

HGST ، برای افزایش عملکرد هارد، از تکنولوژی کَش رسانه استفاده کرده است که در این فناوری ، با در اختیار قرار دادن یک DRAM به هارد ، از آن بعنوان حافظه نهان استفاده کرده است ؛ بدون آنکه نگران درستی هویت اطلاعات باشید. ارزیابی های اخیر ما از HGST Ultrastar He8 ، نشان دهنده عملکرد خوب این هارددیسک و مصرف کم برق در آن بوده است و این هارددیسک اکنون دارای بالاترین رتبه بندی در هارد دیسک های تست شده است.

hgst-10t-harddisk-2

در حال حاضر، HGST دارای هارددیسک ۱۰ترابایتی Ultrastar Ha10 است که از تکنولوژی SMR (ضبط مغناطیسی پوشیده شده) بهره می برد. SMR چگالی و ظرفیت ذخیره ساز را افزایش می دهد اما باعث می شود که برای برای جبران این اتفاق، ناگریز به استفاده از یک معماری داخلی خاص و منحصر بفرد باشد. SMR نوید بخش است، اما نیازمند مستعد و مناسب کردن محیط گریز از مرکز و  نیازمند اتخاذ و استفاده از تکنولوژی بسیاری است. هارددیسک ۱۰ ترابایتی Ultrastar He10 جدید، با تکنولوژی ضبط آزموده شده ی PMR و بهره گیری از رسانه های پیشرفته، هد ها و طراحی یک کانال جدید خواندن برای افزایش حجم تا ۱.۵ ترابایت در هر پلاتر، عجین شده است.

Ultrastar He10

Ultrastar He10 Spesification

سرعت ۷۲۰۰ دور در دقیقه ی Ultrastar He10 ، باعث نمایان شدن نرخ انتقال اطلاعات در با ۲۳۷/۲۱۵ MB/s در آن شده است (از بخش بیرونی به بخش داخلی پلاترها). ۲.۵ میلیون ساعت MTBF ، He10 را به سمت ۳۵% AFR سوق می دهد که HGST با گارانتی ۵ ساله وارد بازار شود. He10 هم با رابط ۶ Gbps SATA و هم ۱۲ Gbps SAS ارائه می شود که طیف وسیعی از ویژگی های هارد های رده بالای سازمانی را ارائه می نماید؛ مانند پاک کردن امن اطلاعات ، خود رمز نگاری / TCG ، حالت همیار بازسازی RAID .

He10 مدل ۶ Gpbs SATA تنها ۶.۸/۵ واست در حالت فعال/غیرفعال مصرف برق دارد که در مقایسه با مدل های دارای هوای آن، بسیار کمتر است. کاهش مصرف برق یکی از عوامل کلیدی است که به  He10 اجازه می دهد استاندارهای برتر TCO بر روی عمر آنها فراهم آورد.

هلیوم TCO های طولانی مدت را کاهش میدهد اما قیمت اولیه بالاتری را برای این منظور متحمل می شود. HGST تا به امروز بیش از ۴ میلیون هارد هلیومی را روانه بازار کرده است و مدل های هلیومی ، ۵۱ درصد از خروجی های اگزابایتی و ۲۵ درصد از کل صنعت اگزابایتی در سه ماهه آخر را شامل می شود. در صد قابل توجهی از اگزابایت های ارسال شده نشان می دهد که مدل هلیومی تنها از ظرفیت ۶ ترابایتی به بالا موجود است.

hgst-10t-harddisk-4

در نگاه اول ۴ میلیون واحد HDD بسیار هیجان انگیز است؛اما HGST برای بدست آوردن بازار نیاز به سهم ۱۰/۴ دارد. برای مقایسه بهتر، در ۱۰ کوارتر مالی آخر ، تعداد کل هارد هایی که روانه بازار شده است ۱,۳۷۶,۳۰۰,۰۰۰ بوده است. یکی از راه های کاهش صف هزینه ها، که مانع استفاده گسترده از هارددیسک هلیومی می شود، افزایش تعداد هارد های واردشده به بازار است. کاهش هزینه، استفاده از کالا را در بر دارد. اما این کاهش هزینه به میزان تعداد هارد هلیومی وارد شده به بازار بستگی دارد.

انجام این پروسه قبل از اطمینان بسیار کار خطرناکی است ؛ اما در عین حال HGST بازخورد بسیار خوب و خوشایندی را از کاربرانی که به سمت هارددیسک هلیومی تغییر گرایش داده اند، دریافت کرده است. این کمپانی بر اساس بازخوردهایی که از کاربران خود دریافت می کند، در حال تولید پی در پی این محصول می باشد.

تکنولوژی, دانستنیها, مقالات, هارد فلش رم

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.