ایجاد برگه با قالب متفاوت در وردپرس

۱۳۹۴-۱۰-۲۳

ایجاد برگه با قالب متفاوت در وردپرس

چرا نیاز به ایجاد برگه با قالب متفاوت در وردپرس در وردپرس خواهید داشت ؟

وقتی که از یک قالب وردپرس استفاده می نمایید اصلی ترین مزیت آن این است که تمامی صفحات وب سایت شما از یک قالب و استایل ویژه بهره مند می شوند ؛ این کار باعث انسجام و یکپارچگی وب سایت وردپرس می شود و مخاطب را از این یکپارچگی به وجد می آورد . در تمامی برگه ها و صفحات وردپرس شما یک قالب یکپارچه قرار گرفته است .

اما حتما برایتان رخ داده است که بخواهید یک صفحه از وب سایت وردپرس خود را با قالبی متفاوت از آنچه باقی صفحات سایت داراست ، به نمایش بگذارید . به عنوان مثال ، میخواهید به صفحه تماس با ما یا گالری تصاویر خود استایلی متفاوت از استایل کلی قالب بدهید . برای این کار قطعا نیاز خواهید داشت که به ایجاد یک برگه با قالب متفاوت در وردپرس دست بزنید .

با ما همراه باشید تا در چند دقیقه این کار را انجام بدیم .

ابتدا در پوشه قالب ، یک فایل php با هرنام دلخواهی که دوست دارید بسازید (در اینجا ما نام آن را lajvard.php میگذاریم) و کد قالب مد نظر خود را در آن قرار دهید و آن را ذخیره کنید .  برای اختصاص دادن این فایل به یک صفحه کافیست که کد زیر را در اول صفحه خود قرار دهید:

<?php
/*
Template Name: lajvard
*/
?>
اکنون کافیست وارد قسمت ایجاد برگه شوید و سپس از منوی سمت راست قالب خود(سمت راست قالبهای فارسی شده) از قسمت “قالب” نام پوسته ای را که گذاشته اید انتخاب نمایید . به همین راحتی !
آموزش, آموزش وردپرس, دانستنیها

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.