آشنایی با افزونه یا پلاگین وردپرس

۱۳۹۴-۱۰-۲۲

آشنایی با افزونه یا پلاگین وردپرس

افزونه یا پلاگین (به انگلیسی Plugin) ، به معنای برنامه یا بسته کوچکی است به هسته اصلی وصل می شود و امکانات و برنامه های مکملی را به هسته اصلی می افزاید. در وردپرس ، افزونه ها ، برنامه های جانبی هستند که توسط برنامه نویسان و توسعه دهنده های وردپرس تولید میشه تا بتوانیم قابلیت های متفاوت و زیادی رو به سایت اضافه کند . افزونه هایی که به وردپرس اضافه می شوند باعث افزایش کارایی این سیستم مدیریت محتوای محبوب می شود .  این امکانات آنقدر کامل هستند که دیگر نیاز به چیز دیگری نخواهید داشت . اما به این دلیل که افزودن همه این امکانات به هسته وردپرس باعث سنگین شدن آن می شود و در عین حال ممکن است همه کاربران به آنها نیازی نداشته باشند . به همین دلیل است که آنها به عنوان افزونه های جانبی در اختیار کاربرانی که به آنها نیاز دارند قرار می گیرد .

افزونه های وردپرس توسط برنامه نویسانی که به php و MySql ایجاد شده و توسعه می یابد و از توابع و امکانات هسته وردپرس برای کارکردهای خود استفاده می کنند . پس از نصب کردن افزونه ، بخش هایی به قسمت پیشخوان وردپرس اضافه می شود و به کمک آن می توان در صورت وجود تنظیمات، آن ها را به صورت دلخواه تغییر داد . مخزن افزنه های وردپرس سرشار از افزونه هایی است که نیاز هر وردپرس کار را برطرف می کند و همین عامل یکی از دلایل قوی انتخاب وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای پیشرفته و سراسری در جهان است که هر روز نیز به محبوبیت آن اضافه می شود .

کار با افزونه های وردپرس ، ازنصب تا استفاده و یا حذف ، همگی با چند کلیک ساده امکان پذیر است. یکی از شعارهای وردپرس نیز همین است که وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت را با مسایل فنی وب سایت و تمرکز روی آنها درگیر نکند و در عین سادگی ، برای همه قابل استفاده باشد .

یکی از افزونه هایی که با نصب هسته وردپرس بر روی آن نصب می شود Akismet است . این افزونه بر روی وردپرس نصب می شود اما به صورت پیشفرض غیر فعال است . Akismet ، با نصب وردپرس به هر زبانی به صورت پیشفرض نصب می شود و یک افزونه ضد اسپم در وردپرس می باشد . Akismet به شما کمک میکنه تا با کامنت ها و نظرات اسپم در وردپرس مقابله کنید و از ثبت اون ها جلوگیری کنید. برای استفاده از این افزونه وردپرس ( پلاگین وردپرس ) شما نیاز به یک  Akismet API Key دارید که به راحتی میتوانید آن را به دست بیاورید . ابته راه های زیادی برای مقابله با اسپم وجود دارد اما اکسیمت یکی از بهترین و آسان ترین روش های ممکن است .

آموزش, آموزش وردپرس, دانستنیها

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.