SSDهای مشکی وسترن دیجیتال به صورت کارت M.2

۱۳۹۶-۰۳-۲۴

SSDهای مشکی وسترن دیجیتال به صورت کارت M.2

کمپانی وسترن دیجیتال ، به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ هارد دیسک و ذخیره ساز ها ، این روزها سخت در تلاش است تا بازار SSD ها را نیز از آن خود کند. وسترن دیجیتال به تازگی از اولین سری درایو های دیسک جامد خود با رنگ بندی مشکی پرده برداری کرد. مدل های فعلی این سری ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی هستند که در ادامه به مشخصاتشان اشاره می‌کنیم.

وسترن دیجیتال یکی از بزرگان دنیای وسایل ذخیره‌سازی است که پیشرفت خوبی داشته و اکنون با تصاحب چند کمپانی بزرگ دیگر، در عرصه‌ی درایوهای حالت جامد یا به اختصار SSD گام برمی‌دارد.

درایو های SSD جدید وسترن دیجیتال که به صورت M.2 طراحی شده اند ، ظرفیت های  ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت را دارا هستند. این درایوها با ۴ مسیر PCI Express ۳.۰ و پروتکل NVMe که به مراتب بهینه‌تر از پروتکل SATA است، به مادربورد متصل شده و سرعت بسیار خوبی دارند. یادآوری می‌کنیم که درایوهای هارددیسک وسترن دیجیتال در چند رنگ تولید می‌شوند. رنگ‌بندی مشکی مختص محصولات سروری است که سرعت بالاتری دارند. بنابراین درایوهای SSD مشکی نیز سریع‌ترین محصولات وسترن دیجیتال خواهند بود.

وسترن دیجیتال اطلاعات دقیقی در مورد ساختار و عملکرد سری مشکی منتشر نکرده است. مدل ۵۱۲ گیگابایتی حداکثر سرعت خواندن ترتیبی ۲۰۵۰ مگابایت بر ثانیه دارد که عددی فوق‌العاده است؛ هر چند بهترین رقم کاغذی در میان رقبا نیست. سرعت نوشتن ترتیبی این مدل هم حداکثر ۸۰۰ مگابایت بر ثانیه اعلام شده است.

وسترن دیجیتال با ایسوس همکاری می‌کند تا این درایوها برای بازی‌ها بهینه شوند. قیمت مدل ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی SSDهای سری مشکی وسترن دیجیتال به ترتیب ۱۰۹ و ۲۰۰ دلار اعلام شده که رقمی جالب است. هر دو با ۵ سال ضمانت عرضه می‌شوند و قرار است از نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ به دست مصرف‌کنندگان برسند.

اخبار, دانستنیها, هارد فلش رم

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.