هارد SAS SSD کمپانی Western Digital به نام Ultrastar SS300

۱۳۹۶-۰۳-۲۲

هارد SAS SSD کمپانی Western Digital به نام Ultrastar SS300

وسترن دیجیتال نسل جدید SSDهای خود برای دیتاسنترها را معرفی کرد. HGST Ultrastar SS300 درایوهایی مبتنی بر حافظه‌های NAND سه‌بعدی هستند که ویژگی‌های ایمنی اطلاعات متعدد و همین‌طور سرعت عمل بسیار خوبی دارند. با توجه به رشد سریع اطلاعات و نیاز به ذخیره ساز ها ، کمپانی وسترن دیجیتال ( Western Digital ) ذخیره ساز جدید ۲.۵ اینچی خود که تغییر فرم یافته ای از SAS SSD است را رونمایی کرد. این درایو با هدف کمک به ساخت ذخیره ساز های مجازی مورد نیاز کمپانی ها ، پردازش تراکنش های آنلاین ، تجزیه و تحلیل دیتابیس و ذخیره ساز های ابری و خصوصی ایجاد شده است .

وسترن دیجیتال از حافظه‌های فلش NAND‌ سه‌بعدی ۶۴ لایه با تکنولوژی TLC یا MLC در این محصولات استفاده کرده است. کنترلر SSD نیز با همکاری اینتل طراحی شده و محصولی خاص است. ویژگی‌هایی مثل کد تصحیح خطا با دقت بالا، exclusive-OR برای جلوگیری از نابودی کامل اطلاعات در زمان از بین رفتن کامل حافظه‌ها، سوپرخازن‌هایی برای ممانعت از نابودی دیتا در زمان قطع ناگهانی برق و T10 Data Integrity Field که استانداردی برای امنیت داده است، در این درایوهای SSD وجود دارد. رمزگذاری TCG و FIPS و پاکسازی امن و آنی داده نیز از موضوعات جالب توجه است.

هارد SAS SSD کمپانی Western Digital به نام Ultrastar SS300 با همکاری اینتل توسعه یافته است و از رابط کاربری SAS ۱۲Gbps استفاده می شود و سرعت خواندن / نوشتن آن به ترتیب بیش از ۲.۱GBps و ۲.۰۵ GBps می باشد. همچنین ، این درایو  سرعت خواندن/نوشتن تصادفی در ورودی/خروجی  را به ترتیب به میزانی بیش از ۴۰۰,۰۰۰ و ۲۰۰,۰۰۰ فراهم آورده است.

گرگوری وانگ ، تحلیلگر ارشد پیش برنده ظاهری این پروژه گفته است : ” ارائه SAS SSD ، تضمین کننده رشد قوی تمامی برنامه های حیاتی یک سیستم خواهد بود. جدیدترین ذخیره ساز۱۲ Gbps SAS SSD کمپانی وسترن دیجیتال به نام Ultrastar SS300 تعادلی بهینه از عملکرد ، ظرفیت و قیمت را ارائه می دهد که برای بسیاری از وظایف سنگین مناسب است. ”

این درایو در فلش های NAND با سلول ها چند سطحی (MLC) در ظرفیت های مختلف از  ۴۰۰GB تا ۳.۲ TB ، همچنین سلول های سه سطحی NAND فلش در ظرفیت های مختلف از ۴۸۰GB تا ۷.۶۸ TB موجود است.

جدول زیر حاوی مشخصات کامل این درایوهاست:

همان‌طور که می‌بینید سرعت نوشتن حداکثری در مدل‌های مرغوب‌تر MLC معادل ۲۰۵۰ مگابایت بر ثانیه است و سرعت خواندن در مدل‌های مختلف به ۲۱۰۰ مگابایت بر ثانیه نیز می‌رسد. قابلیت اطمینان این درایوها با رکورد ۲.۵ میلیون ساعت بین خرابی‌ها به نظر عالی می‌رسد.

دانستنیها, مقالات, هارد فلش رم

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.