انواع آسیب دیدگی هارد دیسک

۱۳۹۲-۱۱-۱۴

انواع آسیب دیدگی هارد دیسک

انواع آسیب دیدگی هارد دیسک

  • آسیب دیدگی فیزیکی

    • بیشتر آسیب هایی باعث آسیب رساندن به اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد دیسک می شود ، ناشی از آسیب فیزیکی هارد دیسک است . CD-ROM ها و DVD-ROM ها می توانند  بر روی هارد دیسک ایجاد خط و خش نمایند و اطلاعات روی آن را ناخوانا نمایند . هارددیسک ها معمولا از نقصان و خرابی های مکانیکی ، مانند کرش کردن هد هارددیسک ، یا خرابی موتور هارد دیسک رنج می برند . نوار ها به سادگی شکسته می شوند .
    • آسیب های فیزیکی گاها منجر به از دست رفتن بخشی یا تمامی اطلاعات هارد دیسک می شوند . در بسیاری از موارد نیز فایل های سیستمی هارد دیسک نیز دچار صدمه می شود . آسیب دیدگی های منطقی هارد دیسک باید قبل از رفع مشکلات فیزیکی و بازیابی هارد دیسک ، برطرف شود .
    • اکثر آسیب های فیزیکی هارد دیسک ، توسط کاربر قابل حل نیست .
    • به عنوان مثال ، باز کردن هارد دیسک در محیط معمولی و اتاق می تواند بین هد هارد دیسک و صفحه فاصله بیندازد و از بین رفتن اطلاعات و آسیب بیشتر به هارد دیسک شود .
  • آسیب دیدگی منطقی

آسیب منطقی هارد دیسک ، ربطی به سخت افزار ندارد و با راه حل های نرم افزاری قابل حل هستند . خرابی پارتیشن و فایل های سیستمی ، و خطاهای رسانه ای از این دست آسیب دیدگی ها هستند . در برخی موارد به دلیل بهم ریختگی جدول پارتیشن ها ، و فایل های سیستمی اطلاعات ممکن است قابل خواندن نباشد . در اکثر این موارد ، بخشی از اطلاعات پاک شده را می توان به کمک درست کردن جدول پارتیشن ها اصلاح و بازگردانی نمود .

مقالات, هارد فلش رم

پرسش یا نظر خود را برای ما بنویسید

خرسندیم از اینکه خواننده مطالب سایت لاژورد هستید. لطفا آنرا به اشتراک بگذارید تا دوستان شما نیز آنرا مطالعه نمایند.